Walentynkowa bransoletka

Walentynki co prawda świętowało się wczoraj, ale jak mogłabym pokazać światu prezent przed wręczeniem go ukochanej osobie?

Wbrew powszechnej opinii, uważam, że dzień ten nie musi kojarzyć się z kiczem i tandetą oferowaną na sklepowych witrynach. Nie ulega wątpliwości, że każdego dnia zakochani powinni okazywać sobie uczucia, jednak Walentynki dają okazję, by zrobić to w sposób wyjątkowy. Moim zdaniem nie chodzi o wydawanie fortuny na misie, poduszki i inne mniej lub bardziej wysublimowane prezenty o wątpliwej przydatności, ale o podarowanie czegoś najcenniejszego w dzisiejszym, ciągle pędzącym świecie – swojego czasu. Czasu tylko dla siebie nawzajem. Czasu bez telefonu i Wi-Fi. Choćby chwilki.

U nas świętowanie musiało zmieścić się w dosłownie dwóch godzinkach. Niestety – praca. Nie stanęło to na przeszkodzie, aby wykorzystać je maksymalnie. Były świece, kadzidełko, było romantycznie. Myślę, że o to właśnie chodzi. Pewnie, że takich wieczorów w roku jest dużo, duuużo więcej, ale wyjątkowość tego dnia wyznaczył niewielki podarunek.

Oczywiście, upominek zrobiłam własnoręcznie. Jest to bransoletka z koralików TOHO-11 – sznur szydełkowo-koralikowy wykonany według poniższego wzoru:

wzór

Prezenty wykonane własnoręcznie są najwyższym dowodem jak ważna jest osoba obdarowywana. W każdym koraliku bransoletki ukryłam myśl o A. i cząstkę siebie.

I choć wiem, że bransoletka nie jest doskonała, bo to dopiero moje początki ze sznurami szydełkowo-koralikowymi i tak naprawdę muszę się jeszcze sporo nauczyć, to prezent ten i tak jest wyjątkowy, bo wykonany z sercem, dedykowany konkretnej osobie. Wartość materialna jest znikoma, za to sentyment ogromny. A Walentynki to właśnie święto emocji i uczuć. Ich nie można kupić w żadnym sklepie, za żadne pieniądze.

DSC_0016 (2)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s